Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Elsis PRO sėkmingai įgyvendino pirmą projekto etapą, skirtą sukurti komunikacijos sistemą tarp nanopalydovų ir šį projektą finasuoja ESA (European Space Agency / Europos kosmoso agentūra)

2021 vasario 18. / Vilnius, Lietuva

Naujas pigių nanopalydovų kosmoso amžius išeina iš savo ankstyvosios fazės ir numatoma, kad per ateinančius 6 metus bus kosmose dislokuota daugiau nei  3 000 nanopalydovų. Iki šiol dauguma nanopalydovų buvo paleisti kaip atskiri jutikliai arba nedideli (mini) spiečiai su susietom antžeminėmis stotimis.
Artimiausioje ateityje kosmoso pramonė kelia naujus nanopalydovų mega spiečių, apimančių tūkstančius palydovų, valdymo reikalavimus, kad palydovai komunikuotų ne tik su artimiausia antžemine stotimi, bet ir tarp kitų palydovų, esančių spiečiuje ir automatiškai pasirinktų efektyvesnį duomenų perdavimo kelią iki ryšio su žeme palydovų.
Norint suvaldyti tokį šimtų ar tūkstančių apjungiančių palydovų veikimo modelį, reikia sukurti ryšio tinklą tarp palydovų ir tarp žemės stočių.
Iki šiol naudojama tiek radijo tiek lazerio spinduliu veikiančių ryšių tarp žemės ir kosmoso ir tarp palydovų sistemų. Palydovai gali bendrauti tik vienas su vienu, tačiau dar nėra tokios programinės įrangos platformos, skirtos duomenų mainams ir valdymo inforrmacijos apsikeitimui apimančio visą palydovų spiečių sistemos t.y. interneto analogo kosmose.
„Galaxy“ projektas turi išspręsti šią problemą ir sukurti duomenų mainų valdymo platformos sprendimą.
Ši naujovė bus pagrįsta geriausia daiktų interneto (IoT) technologijų patirtimi. Problematika kurią reikia išspręsti ta, kad daiktų interneto technologijos yra skirtos keistis duomenimis su paskirstytaisiais įrenginiais, naudojančias skirtingas „žemiškų“ didelės pralaidumo galios ryšių tinklų.
Jie prastai veiks kosminėje aplinkoje, kuriai būdingas mažas pralaidumas, vėlavimas, ryšio pertraukimai tai ta problematika kuri yra įprasta kosminėje komunikacijoje. Problemas dar labiau didina energijos išteklių apriboti (nano palydovas negali savyje nešti galingų energijos šaltinių) tinklo įrenginiai su skirtingais duomenų tipais.
Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos nariai – įmonė „Elsis PRO“ siekia sukurti kosminę IoT duomenų mainų ir valdymo platformą, pavadintą „Galaxy“, įtraukiant duomenų valdymo sistemos paremtos paslaugų kokybės (QoS) valdymo funkcijomis prototipą, veikiantį tarp nanopalydovų spiečiaus ir duomenų valdymo mazgo ( antžeminė stotis).