Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Europos horizontas: galimybės Lietuvai

2021 kovo 26. / Vilnius, Lietuva

Š. m. kovo 30 – 31 dienomis Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Lietuvos mažų ir vidutinių įmonių atstovus, mokslininkus, tyrėjus, ekspertus ir novatorius kviečia dalyvauti LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyva organizuojamoje konferencijoje „Europos horizontas: galimybės Lietuvai“.
Pirmąją renginio dieną dalyvius sveikins LR prezidentas Gitanas Nausėda, Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė bei Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Antrosios dienos dalyvius sveikins programos „Europos Horizontas“ teminių sričių atstovų MITA koordinatorius Gintas Kimtys, kviesdamas dalyvauti vienoje iš renginio sesijų, kuri bus skirta aptarti Lietuvos aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir inovacijų veiklos sklaidą tarptautinėje verslo aplinkoje, bei įžvelgti mūsų šalies novatoriškų įmonių pirmuosius koordinuotus dalyvavimo veiksmus Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrojoje 2021–2027 m. programoje „Europos horizontas“, ypatingą dėmesį skiriant Europos inovacijų tarybos strateginėms iniciatyvoms.
Lietuvos „Europos horizontas“ šešėliniame pogrupyje „Skaitmeninė ekonomika, pramonė ir kosmosas“ ir MITA atstovė Eglė Elena Šataitė dalinsis metų patirtimi ir įžvalgomis apie EK planus skatinti tvarios pramoninės ekonomikos pavyzdžius, paramos modelius, skirtus technologijų perkėlimui iš laboratorijų į rinką, įskaitant bandomąsias linijas ir parodomuosius pavyzdžius bei akcentuos, kad veiklos srityje „Pasauliniai iššūkiai ir Europos pramonės konkurencingumas“ investicijos bus nukreiptos ne į sektorius, o į sisteminius pokyčius tvarumo linkme, suburiant mokslininkus, technologus, gamintojus, novatorius, galutinius naudotojus ir pirminius gamintojus, visuomenės organizacijas.
Lietuvos „Europos horizontas“ šešėliniame pogrupyje „Europos inovacijų taryba ir Europos inovacijų ekosistemos“ ir MITA atstovė dr. Edita Bagdonaitė, renginio dalyvius kvies diskusijai apie Europos inovacijų tarybos 2021 metų darbo programoje (EIC 2021) numatomas priemones ir (RE)evoliucinius pokyčius paraiškų rengimo procese. Kovo 31 d. 14 val. sesijoje „Europos inovacijų taryba“ kartu bus ieškoma atsakymų į klausimus apie EIC 2021 darbo programą.