Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

INVEGA planuoja naują priemonę „MILInvest“ startuoliams, vystantiems paslaugas ar produktus saugumo ir gynybos srityje

2021 vasario 11. / Vilnius, Lietuva

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ruošiasi įgyvendinti naują Krašto apsaugos ministerijos finansuojamą rizikos kapitalo priemonę „MILInvest“, pagal kurią bus steigiami akceleravimo ir rizikos kapitalo fondai, ir viešam svarstymui paskelbė fondų valdytojo atrankos ir finansinės priemonės sąlygų projektą
Šia finansine priemone bus siekiama skatinti eksperimentinę plėtrą ir inovacinę veiklą gynybos ir saugumo srityje Lietuvoje, investuojant į besikuriančias ir perspektyvias labai mažas, mažas ir vidutines įmones gynybos ir saugumo srityje, tokiu būdu vystant Lietuvos gynybos bei saugumo pramonę ir šalies rizikos kapitalo investavimo ekosistemą.
Priemonės svarbus aspektas yra tas, kad fondo valdytojas turės įgyvendinti ne tik investavimo veiklą, tačiau itin svarbų dėmesį skirti ikiakceleravimo ir akceleravimo programų įgyvendinimui. Tai reiškia, kad 1-ojoje ikiakceleravimo pakopoje priemonės valdytojas turės organizuoti renginius ir kūrėjų, turinčių idėjų ir galinčių sukurti naujus produktus gynybos ir saugumo sektoriuje, atranką, suteikti jiems komandos formavimo, produktų kūrimo, verslo steigimo ir pristatymo rinkai žinių bei finansinę pagalbą. 2-oji akceleratoriaus pakopa įmonėms suteiks akceleravimo paslaugas ir pirmines nedideles rizikos kapitalo investicijas, kurios leis kurti produktą ar jį plėtoti, įsitvirtinti rinkoje, įmonei augti. 3-joje pakopoje bus investuojama į perspektyvias įmones, siekiant jas užauginti ir gauti grąžą iš investicijų.
Pastabų ir pasiūlymų dėl fondų valdytojo atrankos sąlygų laukiama iki š. m. vasario 24 d. Visos gautos pastabos ir pasiūlymai bus įvertinti, o kvietimą potencialiems fondų valdytojams teikti paraiškas planuojama paskelbti 2021 m. kovo mėnesį.
Finansinė priemonė „MILInvest“ bus įgyvendinama iš Krašto apsaugos ministerijos finansuojamo Gynybos investicijų fondo lėšų ir jai skirta 13,5 mln. eurų. Be to, priemonę įgyvendinsiančiam finansų tarpininkui keliama užduotis papildomai pritraukti nepriklausomų privačių investuotojų lėšų.