Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Kosmoso moksliniai tyrimai ir inovacijos: galimybės naujajame ES finansiniame laikotarpyje

2021 gegužės 4. / Vilnius, Lietuva

Š. m. gegužės 12 d.  Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje ir Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių ir kompetencijos biuras Briuselyje LINO organizuoja kosmoso moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir inovacijoms skirtą nuotolinį renginį. Šio nuotolinio renginio tikslas – suteikti aiškumo ir struktūrizuotos informacijos apie ES finansavimo galimybes bei pristatyti Lietuvos naujojo kosmoso žaidėjų sėkmės istorijas. Renginio metu savo įžvalgomis dalinsis UAB „NanoAvionika“ atstovė Vaida Karaliūnaitė, Klaipėdos universiteto Jūrinių tyrimų centro mokslininkė Diana Vaičiūtė, UAB „Elsis PRO“ vadovas Rimvydas Jančiauskas, UAB „Geomatrix“ vadovas Gediminas Vaitkus.
Naujasis kosmosas vaidina svarbų vaidmenį kuriant kosmoso technologijas ir prietaikas, leidžiančias visiškai išnaudoti šios pramonės galimybes. Europos novatoriai kartu su nacionalinėmis ir tarptautinėmis institucijomis yra pasirengę atlikti pagrindinį vaidmenį šiame sparčiai besivystančiame ir augančiame sektoriuje.
Prasidedant naujajam 2021–2027 m. ES finansiniam laikotarpiui, startuoliams, mažoms įmonėms, mokslo institucijoms labai svarbu suprasti ES kosmoso politikos turinį, įvairių institucijų vaidmenį, taip pat susipažinti su naujomis programomis, jų taisyklėmis. ES kosmoso programa, „Europos Horizontas“, „InvestEU“, Europos gynybos fondas, Europos investicijų fondas ir kitos iniciatyvos suteiks daug galimybių plėtoti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų veiklas kosmoso srityje.
Renginio kalba – anglų.
Registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4NW5lxWhwqon4Knhd8upZw5iE7U9Do1283ScnobOYmw0cwA/viewform
Registracija vyksta iki gegužės 10 d.
Kontaktai pasiteirauti Eglė Elena Šataitė, tel. +370 604 78738,
el. p. egle.elena.sataite@mita.lt