Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Lietuvos karo akademijos ir Mykolo Romerio universiteto mokslininkai kartu kurs unikalią informacinės erdvės monitoringo ir analizės sistemą

2020 gruodžio 1. / Vilnius, Lietuva

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA) ir Mykolo Romerio universitetas (MRU) inicijavo unikalų projektą, kuriuo siekia sukurti unikalią informacinės erdvės stebėjimo, atpažinimo ir aptikimo sistemą NAAS. Tokia MRU ir LKA kuriama unikali integruota mokymosi platforma bus viena pirmųjų Europos Sąjungoje.
NAAS projektas – tarpdisciplininė iniciatyva, apjungianti įvairius technologinius, socialinius ir organizacinius aspektus. Bus siekiama, kad studijų organizavimas, mokslo tiriamieji darbai ir inovacijų vystymo iniciatyvos atlieptų aktualius saugumo fenomenus bei kylančias grėsmes. Projekte numatomas bendradarbiavimas su kuriamų paslaugų naudotojų atstovais, įvairių saugumo sričių ekspertais.
Projekto galutinis tikslas – sukurti efektyvią ir šiuolaikišką mokslo ir studijų ekosistemą, kuri sudarys sąlygas aukštosioms mokykloms rengti nacionalinio, visuomenės ir viešojo saugumo specialistus ir vykdyti mokslinę veiklą, apimančią informacinį saugumą, informacinių ir hibridinių grėsmių analizes, integruotą (interneto ir kinetinės) informacinės erdvės stebėjimą ir galimai nusikalstamo turinio analizę. Numatoma, kad sistema veiks dirbtinio intelekto, sukauptų duomenų apdorojimo, savaime apsimokančių sistemų ir kitų naujausių IT sprendimų pagrindu.
Projekto metu sukurta technologinė platforma leis vykdyti mokslinius tyrimus, kurių rezultatais galės pasinaudoti tarptautinės ir šalies institucijos: Lietuvos aukštosios mokyklos, specializuoti mokslinių tyrimų ir inovacijų vystymo centrai, Lietuvos kariuomenė, LR žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, LR Prezidentūra, LR Vyriausybė, LR ministerijos ir kitos ES institucijos pagal savo kompetencijos sritis.
Projektas yra įgyvendinamas nuo 2020 m. kovo 2 d. iki 2022 m. vasario 28 d. Jis finansuojamas iš 2014 – 2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.