Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Pramonės ir akademinių institucijų atstovai pristatė Lietuvos mokslo pažangą gynybos ir saugumo srityje

2021 gruodžio 29. / Vilnius, Lietuva

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos inovacijų centras (GIC)  organizavo paskaitų ciklą, skirtą pristatyti Lietuvos mokslo pažangą gynybos ir saugumo srityje.
Nuotoliniu būdu vykusių susitikimų metu pramonės ir akademinių institucijų atstovai dalijosi savo žiniomis ir patirtimi, buvo supažindinami su inovacijomis ir naujomis technologijomis, jų indėliu ir ateities perspektyvomis, vystant gynybos ir saugumo pramonę Lietuvoje.
Buvo aptartas skirtingas Vakarų ir Rytų įmonių požiūris į karybą, jam įtaką darantys įmonių gaminami ginklai, pristatytos lietuviškų informacinių technologijų galimybės prisijungti prie NATO vykdomų projektų, kas gali prisidėti prie Lietuvos, kaip inovatyvios ir galinčios varžytis technologijų srityje valstybės, įvaizdžio formavimo.
Tarp pranešėjų buvo ir NGPA narės UAB „Elsis“ atstovas Vytautas Mielkus, kuris savo pranešime pažymėjo, kad nepaisant sunkumų, Lietuvos pramonė turi kuo didžiuotis.
Įmonės dalyvauja įgyvendinant NATO programą AGS Core System. Ši programa skirta bendrai Aljanso žvalgybos ir stebėjimo sistemai stacionariems ir mobiliems objektams sausumoje ir jūrose identifikuoti sukurti. Lietuvos atstovams pavyko sukurti visus NATO reikalavimus atitinkančią programinę įrangą, kuri geba apdoroti vaizdus, radaro žymas ir taktines žinutes.
Tokios sėkmės istorijos, pasak Vytauto Mielkaus, turėtų paskatinti ir kitas Lietuvos IT įmones pasinaudoti galimybėmis ir prisijungti prie Aljanso vykdomų projektų. Taip pat jos galėtų ne tik kurti pridėtinę vertę sau, bet ir prisidėti prie Lietuvos, kaip inovatyvios ir galinčios varžytis technologijų srityje valstybės, įvaizdžio formavimo.
Du mėnesius kiekvieną savaitę vykusiose GIC surengtose paskaitose dalyvavo apie 300 žmonių – Karo akademijos, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovų. Po paskaitų pranešėjai sulaukdavo klausimų, vykdavo diskusijos.