Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Pranešimai spaudai

Lietuvos gynybos pramonė turi tapti Lietuvos gynybos sistemos dalimi

2016 sausio 6. / Vilnius, Lietuva

Siekdamos nacionalinio saugumo stiprinimo ir nacionalinės pramonės ir mokslo įstaigų, dirbančių gynybos srityje, skaidraus interesų atstovavimo, pramonės ir mokslo organizacijos: UAB „Jametana“, UAB „Elsis“, UAB „Autokurtas“, UAB „LiTak-Tak“ ir Baltijos pažangių technologijų institutas 2015 m. gruodžio 17 d. susibūrė į Nacionalinę Gynybos Pramonės Asociaciją (NGPA).

Nacionalinės Gynybos Pramonės Asociacijos (NGPA) direktorius Vaidotas Malinionis teigia, kad Sudėtinga geopolitinė aplinka valstybę ir visuomenę skatina vis daugiau domėtis šalies gynyba. Pastoviai didėja politikų ir visuomenės dėmesys kariuomenės modernizavimui ir efektyvumo didinimui. Siekiant išlaikyti viešą, efektyvų, ir nenutrūkstamą gynybos sistemos vystymą, būtina susitelkti visiems gynybos sistemos dalyviams ir čia savo vietą turi rasti nacionalinės pramonės įmonės bei mokslinės institucijos, dirbančios gynybos sistemai. Vaidoto Malinionio kaip vykdančiojo vadovo siekis, yra kad Asociacijos įmonės galėtų konkurencingai dalyvauti NATO, EU ir tarptautinės rinkos tiekimo grandinėje ir tuo pačiu galėtų efektyviai remti Lietuvos gynybos ir saugumo sistemos funkcionavimą taikos ir krizių metu.

Baltijos pažangių technologijų instituto vadovas Tomas Žalandauskas mano, kad Nacionalinė Gynybos Pramonės Asociacija (NGPA) apjungdama gynybos pramonę su mokslu tampa patikimu partneriu bendradarbiaujant, konsultuojant bei aprūpinant Lietuvos, NATO bei EU gynybos sistemos institucijas.

Asociacijos prezidentas Julius Niedvaras (jis yra ir UAB „Jametana“ vadovas), pažymėjo, jog „Nacionalinės Gynybos Pramonės Asociacija (NGPA) yra atvira visoms pramonės įmonėms ir mokslo institucijoms dirbančioms ar planuojančioms dirbti ar teikti aukščiausios kokybės produkciją, žinias ir paslaugas Lietuvos bei užsienio saugumo ir gynybos organizacijoms“.