Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Pranešimai spaudai

Telecentras įdiegė naują antžeminės skaitmeninės televizijos tinklą nacionaliniam transliuotojui LRT

2016 liepos 12. / Vilnius, Lietuva

Birželio 03 d., Vilnius. Nacionalinės Gynybos Pramonės Asociacijos narys (NGPA), AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) įdiegė naują, nacionalinio transliuotojo LRT poreikiams pritaikytą, antžeminės skaitmeninės televizijos tinklą. Šiame tinkle greta standartine raiška rodomų LRT televizijos programų, bus matomos programos ir aukštos raiškos formatu (HD – angl. High Definition). Nuo birželio 3 dienos veikiantis naujasis tinklas apima 97,3 proc. Lietuvos teritorijos ir pasiekia 99,2 proc. Lietuvos gyventojų.

Telecentro generalinis direktorius Remigijus Šeris teigia: „Mūsų bendrovės tikslas yra sklandus naujojo tinklo veikimo užtikrinimas nuo pat pirmos dienos, todėl didelį dėmesį skiriame darbų ir įrangos kokybei. Tinklo siųstuvai yra įsigyti iš gerai žinomos bei puikiai telekomunikacijų srities profesionalų vertinamos JAV kompanijos „GatesAir”. Pirmose keturiose vietovėse – Vilniuje, Druskininkuose, Alytuje ir Juragiuose – siųstuvai buvo pastatyti dalyvaujant gamintojų atstovams. Kituose miestuose, įvertinus Telecentro specialistų kompetenciją ir darbų kokybę, tinklo diegimo darbai buvo vykdomi savarankiškai. Naujasis tinklas iki š. m. birželio 3 dienos buvo ištestuotas, stebimi jo technologiniai ir kokybiniai parametrai, bandomos nuotolinio valdymo sistemos, atliekami priėmimo zonų matavimai ir kiti darbai. Džiugu, kad glaudžiai bendradarbiaujant LRT ir Telecentro darbuotojams, labai greitai – tik per 9 mėn. nuo sutarties pasirašymo, buvo įdiegtas naujas antžeminės skaitmeninės televizijos tinklas ir LRT žiūrovai jau gali mėgautis aukštos raiškos vaizdo programomis“, – teigia R. Šeris.

Įdiegus naują antžeminės skaitmeninės televizijos tinklą, Lietuvos gyventojai nacionalinio transliuotojo nekoduotas programas „LRT Televizija“ ir „LRT Kultūra“ mato standartinės raiškos formatu, o „LRT Televizija HD“ – aukštos raiškos formatu.