Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Rukloje vyko gynybos technologijų kūrybos stovykla DELTA 1

2019 balandžio 14. / Vilnius, Lietuva

Š. m. balandžio 12 – 14 d. pirmą kartą Lietuvoje, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje (Jonavos r.) vyko gynybos technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA 1.
Tai pirmą kartą Lietuvoje vykęs tokio masto renginys, kurio metu būrys mokslininkų, išradėjų, karybos entuziastų bei įvairių sričių ekspertų visą savaitgalį kurė inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei, o geriausieji sprendimai įvertinti piniginiais prizais.
Gynybos technologijų kūrybos stovykla yra precendentų neturintis renginys krašto apsaugos sistemos istorijoje, kai skirtingų gynybos technologijų sektorių ekspertai, sukaupę ilgametę patirtį, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje konsultuos jaunus, entuziastingus mokslininkus ir praktikus ir kartu bandys spręsti problemas, kurios egzistuoja ne vienoje karinėje struktūroje.
Renginį organizavo Kauno Technologijos Universiteto (KTU), Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai, taip pat prisidėjo komerciniai ir informaciniai partneriai.
Malonu pažymėti, kad tarp renginio partnerių buvo Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos narė UAB „Elsis PRO“. Informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo bendrovė „Elsis PRO“ hakatono laimėtojams skyrė 20 tūkst. eurų prizą savo idėjai vystyti ir ją komercializuoti.