Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Ryšių technologijų, skirtų Baltijos jūros saugumui, bandymai Baltijos jūroje

2019 rugpjūčio 21. / Vilnius, Lietuva

Š. m. rugpjūčio 19 – 20 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) ir NGPA narys – Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI) Baltijos jūroje atliko unikalius bandymus. Išbandytos neseniai įdiegtos ryšių technologijos, kurios gali padėti gauti informaciją apie jūrinę aplinką realiu laiku iš ore, ant vandens ir po juo judančių dronų. Tai ES projekto „OCEAN2020“, skirto karinių jūrinių inovacijų kūrimui, dalis.
„OCEAN2020 – ne tik technologiškai, bet ir strategiškai svarbus projektas. Kuriamos inovacijos, kurios užtikrins visos Europos karinį jūrų saugumą. Tai pirmasis toks projektas Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms, kurios šiandieninėje aplinkoje kiekvieną dieną susiduria su nemažai iššūkių jūroje, pradedant paieškos ir gelbėjimo operacijomis ir baigiant jūrinių kelių, vedančių į Klaipėdos uostą, apsauga.
Atliktų bandymų tikslas buvo išmėginti įrangą prieš vyksiančius tarptautinius bandymus, kurie Baltijos jūroje planuojami 2020 m. rugpjūtį. Numatoma, kad juos koordinuos Švedijos karinės jūrų pajėgos, kuriuose dalyvaus ir KJP laivas „Žemaitis“ (P11) Įrangos integravimą Lietuvos karinime laive koordinuoja Baltijos pažangių technologijų institutas.
Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos nario  BPTI komanda kuria ir bepiločių orlaivių operatoriams skirtus papildytos realybės sprendimus, kuriuos taip pat planuojama diegti „OCEAN2020” projekte.