Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

UAB „Sonderus LT“ ir Europos regioninio plėtros fondo lėšomis finansuotas projektas – portatyvi automatinė apsaugos sistema „HALO“ – jau finišo tiesiojoje

2021 birželio 15. / Vilnius, Lietuva

Nacionalinės gynybos pramonės narės – UAB „Sonderus LT“ ir Europos regioninio plėtros fondo lėšomis finansuotas projektas – jau finišo tiesiojoje. Sukurta išskirtinio modulinio dizaino, optinius ir radarų jutiklius jungianti portatyvi automatinė apsaugos sistema „HALO“, užtikrinanti nuolatinį vietos stebėjimą net ir atšiauriomis klimato sąlygomis. Įranga išvystyta taip, kad būtų įmanoma palaikyti tiek iki šiol skirtingose projekto stadijose naudotas, tiek ateityje numatomas jos konfigūracijas. Kadangi sistema – automatizuota, geba gerokai greičiau nei žmogus reaguoti į vengtiną ar neleistiną veiksmą stebimoje teritorijoje ir žaibiškai imtis veiksmų. Kitas svarbus apsaugos sprendimo niuansas – atsižvelgiant į oro sąlygas, apšvietimą, temperatūros svyravimus ir kitus reiškinius, pakinta ir „HALO“ veikimo parametrai.
Projekto metu vykdant MTEP veiklas siekta ne tik minėtų jutiklių duomenų apjungimo, bet ir išsiaiškinti, kaip sukonfigūruota sistema veikia efektyviausiai ją naudojant kaip mobilų įrenginį. Nors pasaulyje jau yra tokio pobūdžio automatinių sprendimų, nei vienas jų neturi pilno funkcionalumų, tokių kaip svarbių, bet kokia trajektorija judančių objektų identifikavimas, siekiant išvengti netikrų pavojaus signalų, paketo, planuojamo galutiniam „HALO“ produktui.
UAB „Sonderus LT“ – aukštųjų technologijų tyrimų ir plėtros įmonė, vystanti pažangias, pagal poreikį adaptuojamas perimetro stebėsenos sistemas, apimančias vaizdo kameras, radarus ir dirbtinio intelekto technologijas.