Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Vokietijos ir Lietuvos gynybos pramonių verslo atstovų susitikimas (2022-06-30)

2022 liepos 11. / Vilnius, Lietuva

2022 birželio 30 d. Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos (NGPA) atstovai dalyvavo įžanginiame renginyje su Vokietijos įmonių „Rheinmetall Landsysteme“ GmbH ir „Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co KG“ atstovais Krašto apsaugos ministerijoje (KAM), kur pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ gamintojai pristatė savo planus, susijusius su galimybėmis užsiimti „Boxer“ aptarnavimu ir komponentų gamyba, taip pat pristatė ir platesnio bendradarbiavimo su šiomis Vokietijos įmonėmis galimybes bei savo tolimesnius planus 2022 m. liepos 28 d. organizuojamos šios industrijos dienoje.

NGPA gavo kvietimą pateikti įmonių kandidačių sąrašą, kurios norėtų būti įtrauktos į šių Vokietijos ginklų pramonės įmonių tiekimo grandines.

Išskirtos dvi prioritetinės sritys:

  • Elektros/elektronikos komponentai ir mazgai, programinė įranga (ypač BMS);
  • Metalo detalės ir apdirbimas (tekinimas, štampavimas, frezavimas, virinimas, pjovimas vandeniu ir pan.).

Kadangi Boxerių užsakymai išaugo nuo keleto šimtų iki pusantro tūkstančio, todėl sudedamųjų dalių tiekėjų poreikis didžiulis. Lietuvos įmonėms durys atviros. Lietuvos gynybos sektoriaus įmonės skatinamos aktyviai dalyvauti, pristatyti savo galimybes ir pasinaudoti atsiveriančiomis galimybėmis jungtis į tarptautinės vertės grandines.