Nacionalinė gynybos pramonės asociacija

Naujienos

Lietuvos gynybos technologijų kūrybos stovykloje „Delta Navy“ sugeneruota 11 produktų prototipų Lietuvos Karinėms jūrų pajėgoms

2019 spalio 28. / Vilnius, Lietuva

Š. m. spalio 27 d. pasibaigė Lietuvos gynybos technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA NAVY. Tai buvo jau antroji gynybos ir technologijų kūrybos stovykla, kuri buvo surengta Lietuvos kariuomenėje ir pirmosios tokios kūrybinės dirbtuvės Karinėse jūrų pajėgose.
Organizuojant gynybos technologijų kūrybos stovyklas siekiama gynybos pramonės skatinimo ir ekosistemų kūrimo. Per 48 valandas vykusį hakatoną DELTA NAVY Lietuvos kariuomenės Karinių Jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laive „Jotvingis“ (N42) buvo sukurti tokie produktų prototipai kaip lazerinės komunikacijos tarp laivų sistemos, dronų ir personalo bei jo resursų valdymo sistemos.
50 inovatorių iš Vilniaus, Kauno technologijos, Vilniaus Gedimino technikos universitetų ir kitų aukštųjų technologijų įmonių bei programavimo ir inžinerinių kompanijų susibūrė į 11 komandų. Kiekviena jų sugeneravo ir pateikė techninius sprendimus, prototipus ar net realiai veikiančius prietaisus, kurie galėtų būti potencialiai naudojami Lietuvos kariuomenės veikloje.
DELTA NAVY hakatono metu dalyviai turėjo išskirtinę galimybę pasitikrinti savo kuriamų produktų potencialą konsultacijose su rinkos ekspertais. Mentoriai iš Krašto apsaugos ministerijos, Karinių jūrų pajėgų, „Versli Lietuva“, „Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūros” atstovų, potencialūs investuotojai ir kiti startuolių ekosistemos atstovai, dalinosi savo ekspertiniais komentarais su hakatono dalyviais.
Hakatoną organizavo Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinys „Startup Lithuania“, Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūra, VGTU, KTU, kiti partneriai.